Annonsera/Kontakta oss

Lunds ledande annonsmedia
Lokaltidningen Lund har på sitt tionde utgivningsår befäst
ställningen som Lunds ledande annonsmedia med seriös och
läsvärd lokal journalistik. Även de flesta annonserna är lokala
vilket ökar läsvärdet. Vi får mycket beröm, folk gillar det vi gör.
När dagstidningar och andra media tappar läsare och flyttar ut
från Lund så ökar styrkan och genomslagskraften i Lokaltidningen
Lund.
Lokaltidningen Lund delas ut direkt till 51 016 hushåll i hela Lunds
kommun* och till ca 500 cityföretag. Med överupplagan som
distribueras via ställ är upplagan just nu 54 650 ex.

*För att minimera svinn och spara miljö så har vi i ett antal rena studentområden, Sparta, Delphi och Vildanden.

E-post:
annons.lund@lokaltidningen.se

redaktion.lund@lokaltidningen.se

debatt.lund@lokaltidningen.se

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/



Kontaktupplysningar
Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se


Säljledare
Simon Andersson
010-206 46 11
simon.andersson@lokaltidningen.se


Försäljningschef Skåne
Roger Sandell
010-206 46 04
roger.sandell@lokaltidningen.se


Key account manager
Markus Svensson
010-206 46 26
markus.svensson@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Felipe Bravo
010-206 46 20
felipe.bravo@lokaltidningen.se


Reporter
Lund. Sjöbo.
Felix Alnemark
010-206 47 14
felix.alnemark@lokaltidningen.se

Reporter
Lomma, Staffanstorp, Burlöv
Lena Karlsson
010-206 47 13
lena.karlsson@lokaltidningen.se


Reporter
Föräldraledig
Fredrik Magnusson
fredrik.magnusson@lokaltidningen.se



Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion:
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Lokaltidningen Lund
Hantverkaregatan 18
232 34 Arlöv

Telefon: 010-206 45 21



Prislista
Startsidan just nu